Transfer
Kültür Turlari Özel Tur Otel Rezervasyonu Rent A Car Toplanti & Seminer
Ana Sayfa
  Genel Koşullar
 

KAYIT VE ÖDEME
Rezervasyon: Turlarımıza rezervasyon, kayıt sırasında tur ücretinin en az %25'inin ödenmesi ve kayıt sözleşmesinin imzalanması ile gerçekleşir. Rezervasyon, tur hareket tarihine 21 gün günden daha az bir süre kala yapılıyorsa, kayıt sırasında ücretin tamamını ödemelidir. Rezervasyonu kesinleştirmek için en geç tur hareketine 21 gün kala ücretin geri kalanı ödenmiş olmalıdır. Ödeme planına uyulmaması, kontratı acenta lehine bozma hakkı doğurur ve aşağıda yazılı iptal şartlarına göre para kesintisi yaparak kayıt silinir.

İPTAL VE İADE ŞARTLARI
İptal şekli:
Eğer bir rezervasyonu iptal etmek isterseniz, bize yazılı olarak bildirmeniz gerekir. İptal tarihiniz olarak yazınızın bize ulaştığı tarih kabul edilir.Bütün iadeler iptal tarihinizden itibaren 10 gün içerisinde yapılacaktır.
İşlem Ücreti:
Herhangi bir rezervasyonun iptalinde satış bedelinin %10'luk bölümü iade edilmez. Bu kesinti bir ceza niteliği taşımaz, sadece rezervasyon işlemleri için harcanan zaman ve emeğin karşılığıdır.
İptaller:
Rezervasyonlarınızı iptal etmeniz halinde size aşağıda belirtilen kesintilerden sonra iade yapılır. Programın kapsadığı konaklama tesisleri ile ulaşım araçlarına Thalassa Tours kayıt yapan konukları için ödemekte zorunlu olduğu miktar, tur kaydı için alınan avans miktarını geçerse, konuklar herhangi bir sebeple turu iptal etseler dahi aradaki farkı ödeyeceklerini kabul ederler. Bütün programların herhangi bir sebeple tamamlanmayıp kullanılmayan bölümü için iade yapılmaz.

İPTAL HALİNDE YAPILAN KESİNTİLER

Hareket tarihinden önce gün sayısı Kesinti miktarı
41 gün ve daha fazla kala satış fiyatının %10
40 - 22 gün satış fiyatının %25
21 - 08 gün satış fiyatının %50
07 – 00 gün kala ve bildirilmeden katılmama satış fiyatının %100'ü

DEĞİŞİKLİK Rezervasyon kaydı yapıldıktan sonra yapılacak değişikliklerde (tur, tesis, tarih, isim vs.) nihai toplam kayıt ücretinin % 5'i oranında değişiklik ücreti alınır.

SİGORTA Geçerli bir sağlık sigortanızın olmasını Thalassa Tours olarak tavsiye ederiz. Ayrıca seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek aksilikler için yada turu iptal etme mecburiyeti halinde kullanmak için bir seyahat sigortası edinmenizi tavsiye ederiz.

SAĞLIK VE FITNESS Turlarımızda fiziksel durumunuzu ilgilendirebilecek konular kakında bizden bilgi alınız. Bazı turlarımızın özelliklerinden dolayı doktorunuza danışmanız gerekebilir. Turumuz sırasında sağlık ve güvenlik bizim dikkat ettiğimiz konu olmasına rağmen, Thalassa Tours bir sağlık kuruluşu değildir ve turlarımızsa katılırken sağlık durumunuzun buna uygun olması gerekir.

TURUN GERÇEKLEŞMESİ VE GRUP ÖLÇÜSÜ Kişiye özel hazırlanan münferit programlar haricinde bütün programların gerçekleşmesi için en az 8 kişilik katılımcı sayısına ulaşılması gerekmektedir. Thalassa Tours minimum 8 kişilik katılımcı sayısına ulaşamayan turları iptal etme hakkına sahiptir. Thalassa Tours iptal kararını tur hareketine 3 gün kala o ana kadar rezervasyon yapmış bulunan tüm kişilere bildirir. Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli ve/veya tarihi önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir, ancak bu durumda müşteri rezervasyonu değişiklikten haberdar olduğu gün iptal etme hakkına sahiptir.

SORUMLULUK "A'' grubu bir seyahat acentesi olarak Thalassa Tours 'un sorumlulukları sınırlıdır. Thalassa Tours ulaşım hizmetlerini; komple kiraladığı araçlarla ya da tarifeli tarifesiz seferler düzenleyen taşıyıcı şirketlerin araçlarında rezerve ettiği koltuklarla yürütmektedir, dolayısıyla Thalassa Tours ; bir tarafta taşıyıcılar, konaklama tesisleri, lokantalar ve benzeri hizmet veren kuruluşlar ile diğer tarafta geziye iştirak eden konuklar arasında bir aracı kurum olup; kaynağı, nedeni ve sonuçları ne olursa olsun organizasyonları sırasında arıza, kayıp, kaza, yaralanma, hastalanma, ölüm ve ayrıca geziler öncesi ve esnasında kendi iradesi dışında oluşan mücbir sebeplerden, olağanüstü hallerden ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek ilave masraflar ve yükümlülüklerden sorumlu tutulamaz.

OTELLER ( Konaklama Tesisleri) Sitemizdeki ve gezi programlarındaki oteller sizler için titizlikle seçilmiştir. Otellere varış saati ne olursa olsun, odalara yerleşme saati yerel saate göre 15:00 dir. Otelden ayrılış saati ne olursa olsun, odaları boşaltma saati ise yerel saate göre 12:00'dir. Konaklama tesislerinde elde olmayan nedenlerle son dakikada değişiklikleri olabilir. Bu durumlarda Thalassa Tours müşterilerini aynı yada daha iyi özellikte ve kalitede bir tesise aktaracaktır.

ÇOCUK İNDİRİMLERİ Otellerde : Çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. veya 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. Ulaşım araçlarında : Uçak, otobüs,tren vs vasıtalarda çocuklara uygulanan indirimler aynı oranda yansıtılır.

ULAŞIM Otobüs turlarında yer numaraları hareket tarihinden evvel kayıt önceliğine göre düzenlenir. Ancak Thalassa Tours gerekli gördüğü hallerde ( özgürlüklü kişi, çocuk, sağlık vs.) yer numaralarını değiştirme hakkına sahiptir. Otobüs gezilerinde gidiş dönüş yönünde oturulan koltuk numarası dönüş yönünde de garanti edilmez. Uzun otobüs yolculuklarında her gün koltuk değişerek ( rotasyon) yolculuk yapılması sağlanacaktır. Uçak, Vapur, Tren, Otobüs hareket saatlerimiz ilgili müesseselerin resmi programlarına göre ayarlanmıştır. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden , rötarlar ve gecikmelerden ve buna bağlı olarak zorunlu yapılan program değişikliklerinden Thalassa Tours sorumlu tutulamaz.

DİĞER ŞARTLAR Sitemizde, fiyata dahil hizmetler belirtilmiştir. Bunların haricindeki ekstra turlar veya hizmetler ve program dışı harcamalar ilave ücrete tabidir. Thalassa Tours 'un, tura katılma şartlarını yerine getirmiş olsa dahi tur esnasında grubun huzurunu bozucu bir tutum ve davranış içinde bulunan kişilere servis vermeme ve turdan alı koyma hakkı vardır ve bu durumda hiçbir ücret iadesi söz konusu değildir. Thalassa Tours bütün turları esnasında fotoğraf yada film çekme ve bunları tanıtım ve ticari amaçlı kullanma hakkına sahiptir. Bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklar halinde Trabzon Asliye Ticaret Hukuk mahkemeleri yetkilidir. Bu rezervasyon kayıt formunda ismi bulunan, rezervasyonu yapmış kişiler yukarıdaki hususları ( kayıt işlemi başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi) okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

 
Print edilebilir sayfa Sayfa başı
 
 © 2004 Thalassa Tours