THALASSA TOURS
KÜLTÜR TURİZM SEYAHAT VE TİC. LTD. ŞTİ.
Gazipaşa Caddesi, Saruhan İş Merkezi, Kat:1, Daire:4
61030, Trabzon, TÜRKİYE
Karadeniz V.D.  No. 605 042 4182
 

KAYIT VE ÖDEME
Rezervasyon:
Turlarimiza rezervasyon, kayit sirasinda tur ücretinin en az %25'inin ödenmesi ve kayit sözlesmesinin imzalanmasi ile gerçeklesir. Rezervasyon, tur hareket tarihine 21 gün günden daha az bir süre kala yapiliyorsa, kayit sirasinda ücretin tamamini ödemelidir. Rezervasyonu kesinlestirmek için en geç tur hareketine 21 gün kala ücretin geri kalani ödenmis olmalidir. Ödeme planina uyulmamasi, kontrati acenta lehine bozma hakki dogurur ve asagida yazili iptal sartlarina göre para kesintisi yaparak kayit silinir.

IPTAL VE IADE SARTLARI
Iptal sekli:
Eger bir rezervasyonu iptal etmek isterseniz, bize yazili olarak bildirmeniz gerekir.Iptal tarihiniz olarak yazinizin bize ulastigi tarih kabul edilir.Bütün iadeler iptal tarihinizden itibaren 10 gün içerisinde yapilacaktir.
Islem Ücreti:
Herhangi bir rezervasyonun iptalinde satis bedelinin %10'luk bölümü iade edilmez. Bu kesinti bir ceza niteligi tasimaz, sadece rezervasyon islemleri için harcanan zaman ve emegin karsiligidir.
Iptaller:
Rezervasyonlarinizi iptal etmeniz halinde size asagida belirtilen kesintilerden sonra iade yapilir. Programin kapsadigi konaklama tesisleri ile ulasim araçlarina Thalassa Tours kayit yapan konuklari için ödemekte zorunlu oldugu miktar, tur kaydi için alinan avans miktarini geçerse, konuklar herhangi bir sebeple turu iptal etseler dahi aradaki farki ödeyeceklerini kabul ederler. Bütün programlarin herhangi bir sebeple tamamlanmayip kullanilmayan bölümü için iade yapilmaz.

IPTAL HALINDE YAPILAN KESINTILER

Hareket tarihinden önce gün sayisi Kesinti miktari
41 gün ve daha fazla kala satis fiyatinin %10
40 - 22 gün satis fiyatinin %25
21 - 08 gün satis fiyatinin %50
07 – 00 gün kala ve bildirilmeden katilmama satis fiyatinin %100'ü

DEGISIKLIK Rezervasyon kaydi yapildiktan sonra yapilacak degisikliklerde (tur, tesis, tarih, isim vs.) nihai toplam kayit ücretinin % 5'i oraninda degisiklik ücreti alinir.

SIGORTA Geçerli bir saglik sigortanizin olmasini Thalassa Tours olarak tavsiye ederiz. Ayrica seyahatiniz sirasinda basiniza gelebilecek aksilikler için yada turu iptal etme mecburiyeti halinde kullanmak için bir seyahat sigortasi edinmenizi tavsiye ederiz.

SAGLIK VE FITNES Turlarimizda fiziksel durumunuzu ilgilendirebilecek konular kakinda bizden bilgi aliniz. Bazi turlarimizin özelliklerinden dolayi doktorunuza danismaniz gerekebilir. Turumuz sirasinda saglik ve güvenlik bizim dikkat ettigimiz konu olmasina ragmen, Thalassa Tours bir saglik kurulusu degildir ve turlarimizsa katilirken saglik durumunuzun buna uygun olmasi gerekir.

TURUN GERÇEKLESMESI VE GURUP ÖLÇÜSÜ Thalassa Tours tüm programlari için en az ve en çok katilim sayisini belirtmistir. Kisiye özel hazirlanan münferit programlar haricinde bütün programlarin gerçeklesmek için belli bir kisi sayisina ulasmasi gerekmektedir. Thalassa Tours , belirlenmis sayida katilima ulasamayan turlari iptal etme hakkina sahiptir. Thalassa Tours iptal kararini en kisa sürede o ana kadar rezervasyon yapmis bulunan tüm kisilere bildirir. Tek otel konaklamali organizasyonlarda ise rezervasyon yapilan oteli ve/veya tarihi önceden haber vermek kosulu ile degistirebilir, ancak bu durumda müsteri rezervasyonu degisiklikten haberdar oldugu gün iptal etme hakkina sahiptir.

SORUMLULUK ‘'A'' grubu bir seyahat acentesi oarak Thalassa Tours 'un sorumluluklari sinirlidir. Thalassa Tours ulasim hizmetlerini; komple kiraladigi araçlarla ya da tarifeli tarifesiz seferler düzenleyen tasiyici sirketlerin araçlarinda rezerve ettigi koltuklarla yürütmektedir, dolayisiyla Thalassa Tours ; bir tarafta tasiyicilar, konaklama tesisleri, lokantalar ve benzeri hizmet veren kuruluslar ile diger tarafta geziye istirak eden konuklar arasinda bir araci kurum olup; kaynagi, nedeni ve sonuçlari ne olursa olsun organizasyonlari sirasinda ariza, kayip, kaza, yaralanma, hastalanma, ölüm ve ayrica geziler öncesi ve esnasinda kendi iradesi disinda olusan mücbir sebeplerden, olaganüstü hallerden ve bunlara bagli olarak ortaya çikabilecek ilave masraflar ve yükümlülüklerden sorumlu tutulamaz.

OTELLER ( Konaklama Tesisleri) Sitemizdeki ve gezi programlarindaki oteller sizler için titizlikle seçilmistir. Otellere varis saati ne olursa olsun, odalara yerlesme saati yerel saate göre 15:00 dir. Otelden ayrilis saati ne olursa olsun, odalari bosaltma saati ise yerel saate göre 12:00 dir. Konaklama tesislerinde elde olmayan nedenlerle son dakikada degisiklikleri olabilir. Bu durumlarda Thalassa Tours müsterilerini ayni yada daha iyi özellikte ve kalitede bir tesise aktaracaktir.

ÇOCUK INDIRIMLER I Otellerde : Çocuklarin ebeveynleri ile ayni odada 3. veya 4. kisi olarak kalmalari halinde uygulanir. Ulasim araçlarinda : Uçak, otobüs,tren vs vasitalarda çocuklara uygulanan indirimler ayni oranda yansitilir.

ULASIM Otobüs turlarinda yer numaralari hareket tarihinden evvel kayit önceligine göre düzenlenir. Ancak Thalassa Tours gerekli gördügü hallerde ( özgürlüklü kisi, çocuk, saglik vs.) yer numaralarini degistirme hakkina sahiptir. Otobüs gezilerinde gidis dönüs yönünde oturulan koltuk numarasi dönüs yönünde de garanti edilmez. Uzun otobüs yolculuklarinda her gün koltuk degiserek ( rotasyon) yolculuk yapilmasi saglanacaktir. Uçak, Vapur, Tren, Otobüs hareket saatlerimiz ilgili müesseselerin resmi programlarina göre ayarlanmistir. Daha sonra tasiyici sirketlerin yapacagi tarife degisikliklerinden , rötarlar ve gecikmelerden ve buna bagli olarak zorunlu yapilan program degisikliklerinden Thalassa Tours sorumlu tutulamaz.

DIGER SARTLAR Sitemizde, fiyata dahil hizmetler belirtilmistir. Bunlarin haricindeki ekstra turlar veya hizmetler ve program disi harcamalar ilave ücrete tabidir. Thalassa Tours 'un, tura katilma sartlarini yerine getirmis olsa dahi tur esnasinda grubun huzurunu bozucu bir tutum ve davranis içinde bulunan kisilere servis vermeme ve turdan ali koyma hakki vardir ve bu durumda hiçbir ücret iadesi söz konusu degildir. Thalassa Tours bütün turlari esnasinda fotograf yada film çekme ve bunlari tanitim ve ticari amaçli kullanma hakkina sahiptir. Bu sözlesmeden dogabilecek uyusmazliklar halinde Trabzon Asliye Ticaret Hukuk mahkemeleri yetkilidir. Bu rezervasyon kayit formunda ismi bulunan, rezervasyonu yapmis kisiler yukaridaki hususlari ( kayit islemi baskasi tarafindan yapilmis ve imzalanmis olsa dahi) okumus, anlamis ve kabul etmis sayilir.

 
Tarih : 22.01.2005
Adı, Soyadı :
İmza :
 
Sözleşmeyi imzaladıktan sonra 0462 322 11 25 nolu faksımıza göndermelisiniz!