Hakkimizda
Iletisim
Genel  Kosullar
Transfer
Kültür Turlari Özel Tur Otel Rezervasyonu Rent A Car Toplanti & Seminer
Ana Sayfa English
PAKET TURLAR
 
  Samsun-Erzurum-Trabzon Turu Karadeniz Turu (uçaklı) Doğu Karadeniz Turu (uçaklı)
(8 gün 7 gece )
6 gün 5 gece
7 gün 6 gece
  Doğu Karadeniz Turu Hafta Sonu Doğu Karadeniz Turu Kapadokya Turu
4 gün 3 gece
2 Gün 1 Gece
5 gün 6 gece
 
HAFTA SONU DOĞU KARADENİZ TURU 1 gece/2 gün Uzungöl (1)

1.Gün ( Cumartesi ) SUMELA MANASTIRI , SERA GÖLÜ 
Sabah İstanbul'dan kalkan uçakla seferi ile Trabzon'a hareket ediyorsunuz. Sabah 08,00 de Trabzon'a varıyor ve alanda bekleyen rehberimiz tarafından karşılanıp Doğu Karadeniz gezimize Sumela Manastırını ziyaretle başlıyoruz. Manastır Trabzon'a 47 km mesafede Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunmaktadır. Vadiden yükselen Karadağ'ın yamacına iki Yunanlı keşiş tarafından 4.yy da ilk temelleri atılmış olan manastır, sonraki dönemlerde Hıristiyan Ortodokslar için bölgenin en önemli dini merkezi olmuştur. Sumela Manastırı ve Altındere Milli Parkı ziyaretlerimizin ardından öğle yemeği için Akçaabat'a Köfte yemeye gidiyoruz. Bugünkü gezimiz Sera Gölü ve Trabzon'un panoramik manzarasının görülebileceği Boztepe ziyaretinin ardından Uzungöl'de varışımızla tamamlanıyor. Otel İnan Kardeşler'e yerleşiyoruz. Akşam yemeği tesiste.

2.Gün ( Pazar ) UZUNGÖL 
Kahvaltının ardından Uzungöl'de çevre gezileri yapıyoruz. Vadi boyunca ve gölün etrafında yapacağımız gezimizin ardından Uzungöl'ün tereyağında pişmiş nefis alabalığı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra serbest zaman. Uzungöl'den ayrılmadan önce manzara tepesine çıkıyor ve burada hatıra fotoğrafı çekiliyoruz. Akşam Trabzon Havalimanından İstanbul'a kalkacak uçağına yetişecek şekilde Trabzon Havalimanına varıyor ve hafta sonu Doğu Karadeniz gezimiz sona eriyor.

  Ücret : Kişi sayınıza göre belirlenir.

Ücrete Dahil:

  • 1 gece Otel İnan Kardeşler'de otelde  yarım pansiyon konaklama,
  • Klimalı lüks araçla ulaşım,
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Müze ve ören yeri ücretleri,
  • KDV

Ücrete Dahil Değil:

  • Trabzon'a  uçakla ulaşım ve ayrılış,
  • Öğle yemekleri.

Konaklama Tesisleri:

Ulaşım: Trabzon'a sefer yapan çok sayıda uçak firması mevcuttur. Dilerseniz uçak bileti konusunda acentamız size yardımcı olacaktır. Turumuz sabah 09.00'da Trabzon Hava Limanından başlayacaktır. Bu saate yetişemeyen katılımcıların bir gün öncesinden gelmeleri gerekmektedir. Bu durum dada otelinizin ayarlanması konusunda yine acendamızdan destek alabilirsiniz. Otobüs ile gelecekler için Trabzon İstanbul'dan 18 saat, İzmir'den 22 saat, Ankara'dan ise 13 saat mesafededir. Hemen hemen tüm firmaların gece seferleri bulunmakta ve Trabzon'a yaklaşık varış saatleri sabah 06.00 ila 08.00 arasındadır.

Uçak Bileti

Seyahat Boyunca Lazım Olabilecek Eşyalar: Spor ayakkabı, rahat ve pamuklu giysiler, fotoğraf makinesi ve filmleri veya kamera, kişisel kullanılan eşyalar, yağmurluk...


Sayfa Başı

Sumela Manastiri
Altindere Milli Parki
Sera Gölü
Boztepe
Uzungöl
© 2004 Thalassa Tours