Hakkimizda
Iletisim
Genel  Kosullar
Transfer
Kültür Turlari Özel Tur Otel Rezervasyonu Rent A Car Toplanti & Seminer
Ana Sayfa English
PAKET TURLAR
 
  Samsun-Erzurum-Trabzon Turu Karadeniz Turu (uçaklı) Doğu Karadeniz Turu (uçaklı)
(8 gün 7 gece )
6 gün 5 gece
7 gün 6 gece
  Doğu Karadeniz Turu Hafta Sonu Doğu Karadeniz Turu Kapadokya Turu
4 gün 3 gece
2 Gün 1 Gece
5 gün 6 gece
 
KAPADOKYA TURU 5 gece/ 6 gün

 

1.Gün:
Turumuza Atatürk Alanı belediye binası önünde sabah saat 9'da buluşarak ve gezimizin ilk durağı olan Samsun'a Terme Ulusoy Tesislerinde vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından varıyoruz. Samsun'da İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Etnografya ve Atatürk müzeleri ziyaretinin ardından akşamüzeri Amasya'ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra şehrin kuşbakışı gece manzarasını seyredilebileceği Çakallar Tepesinde Ali Kaya Restaurant'a gidilecektir.


2.Gün:
Şehzadeler Şehri Amasya Osmanlı Sultanlarının yetiştiği önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Kent bugünkü haliyle açık müze-kent görünümündedir. Öğleden önce şehir turu yapıyor, ve turumuzda Kral kaya mezarları, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su kanalı, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ali Kaya'da öğle yemeğinin ve Amasya'dan ayrılıyor, ve Horasan'da dünyaya gelen yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli'nin türbesinin de bulunduğu Haçıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacıbektaşi Veli adına yaptırılan Dergahında Aşevi, Meydanevi, camii, aslanlı çeşme, Hacıbektaşı Veli ve Balımsultan türbelerinin ziyareti sonrası Nevşehir'e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

3.Gün:
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya gezimize değişik oluşumlarıyla dikkat çeken Devrent ve Paşa bağları Vadisinde fotoğraf molaları vererek başlıyoruz. Asmalı Konak ve çevresinde yaptığımız gezinti sonrası Dünyaca ünlü Onyx ve mermer atölyelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Hitit'lerden beri toprağın sanata dönüştüğü yer olan Avanos'ta çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Hıristiyanlıkta manastır hayatının şekillendiği önemli yerlerden biri olan Göreme Açıkhava Müzesini ve burada bulunan Rahipler-Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Çarıklı Kiliselerini, kiler, mutfak ve yemekhane bölümlerini ziyaret ediyoruz. Anadolu halılarının dokunup sergilendiği el sanatları merkezinin görülmesinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün:
Kahvaltının ardından Derinkuyu Yeraltı şehri gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Derinliği 85 metreye kadar ulaşan Derinkuyu yeraltı şehri 8 kattan oluşmakta ve ahır, havalandırma bacaları, kiler, su kuyuları, mutfak, yemekhane, kilise, şırahane, okul ve kütüphane bölümlerinden oluşmaktadır. Derinkuyu gezimiz sonrası öğle yemeği ve ardından Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Uzunluğu 13km'yi bulan Ihlara Vadisi içerisinde bulunan Ağaçlı, Sümbüllü ve yılanlı kiliselerinin görülmesi sonrası Zelve Açıkhava müzesini ziyaret ediyoruz. Ürgüp'teki serbest zamanımızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve otelimizde.

5.Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sivas'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Sivas Şehir turumuzda Gök Medrese, Buruciye Medresesi, Behrampaşa Hanı ve Kongre Sarayını geziyoruz. Günün sonunda Tokat'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün:
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Tokat Şehir turu ile bugünkü gezimize devam ediyoruz. Şehir turunda Tokat Müzesi, Latifoğlu Konağı ve Yazmacılar Çarşısını, öğle yemeği sonrası ise Ballıca Mağarası'nı geziyoruz. Niksar – Ünye üzerinden varacağımız Karadeniz Sahil yolunu takip ederek akşamüzeri Trabzon'a varıyoruz ve gezimiz burada sona eriyor.

 

  Ücret : Kişi sayınıza göre belirlenir.


Sayfa Başı

 
 
 
 
 
 
 
© 2004 Thalassa Tours