Hakkimizda
Iletisim
Genel  Kosullar
Transfer
Kültür Turlari Özel Tur Otel Rezervasyonu Rent A Car Toplanti & Seminer
Ana Sayfa English
PAKET TURLAR
 
  Samsun-Erzurum-Trabzon Turu Karadeniz Turu (uçaklı) Doğu Karadeniz Turu (uçaklı)
(8 gün 7 gece )
6 gün 5 gece
7 gün 6 gece
  Doğu Karadeniz Turu Hafta Sonu Doğu Karadeniz Turu Kapadokya Turu
4 gün 3 gece
2 Gün 1 Gece
5 gün 6 gece
 
DOĞU KARADENİZ TURU 3 gece/4 gün

1.Gün: Ankara, Sumela Manastırı, Karaca Mağarası, Zigana
Akşam Ankara'dan hareket ediyor gece boyu sürecek yolculuğumuz ve gerekli molaların ardından sabah Trabzon'a varıyoruz. Trabzon'da alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Doğu Karadeniz gezinize Sumela (Meryemana) Manastırı 'nı ziyaretle başlıyoruz. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde (1300m yükseklikte) bulunan Sumela Manastırına ulaşmak için vadiden zigzaglar çizerek ilerleyen patika yolunu takip ediyoruz. Manastırın ziyareti sonrası yöresel ağırlıklı öğle yemeği ve ardından Zigana Geçidi 'ni aşıyor ve Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan ve göz kamaştırıcı zengin oluşumların bulunduğu Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Zigana'da bulunan Zigana Yayla Tatil Köyü'ne yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve canlı müzik eşliğinde eğlence.

2.Gün: Trabzon Şehir Turu, Uzungöl
Deniz seviyesinden 1650m yükseklikte bulunan Zigana Yayla Tatil Köyü etrafı çam ormanlarıyla çevrili enfes bir panoramik manzaraya sahiptir. Erkenden kalkanların yürüyüş yapması için oldukça seçenekler mevcut. Açık büfe kahvaltı sonrası Zigana'dan ayrılıyor ve gezimize Trabzon şehir turu ile devam ediyoruz. Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü ve Boztepe 'den Trabzon'un panoramik seyri, şehir turumuzda göreceklerimiz yerler olacaktır. Akçaabat'ta öğlen yemeği, meşhur köfte, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungöl'de çevre gezileri ve serbest zamanın ardından İnan Kardeşler Tesis 'ne yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve canlı müzik eşliğinde eğlence.

3.Gün : Rize, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası
Kahvaltımızın ardından Uzungöl' e veda ediyoruz. Sahile yaklaştıkça yol boyunca bize eşlik eden çay bahçeleri eşliğinde devam ediyor ve yol üzerinde bulunan bir çay fabrikası ziyaret ediyor, çayın üretim safhaları hakkında bilgi ediniyoruz. Rize Botanik Bahçesine varıyoruz. Bahçede Rize'nin doyumsuz manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Gezimize devam ediyor ve Fırtına Vadisi'nde bulunan Osmanlı Tesislerindeki öğle yemeği sonrası vadi üzerinde bulunan tarihi bir taş kemer köprüyü yakından görüyoruz. Fırtına Vadisi'nin iki yamacı arasına sıkışmış Çamlıhemşin ve vadi boyunca devam eden yağmur ormanları manzarası eşliğinde Ayder Yaylası'na varıyoruz. Otelimiz Haşimoğlu Otele' e yerleşmeden önce Ayder Yaylası'nı panoramik bir turla geziyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği sonrası tulum eşliğinde horon gösterisi olacaktır.

4.Gün: Ayder Yaylası, Tar Deresi, Göksu Şelalesi, Ankara
Sabah otelimizde alacağınız kahvaltının ardından dileyenler yaylada bulunan kaplıcada eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra arkadaş ve sevdikleriniz için küçük hediyeler bakabilirsiniz. Ayder Yaylası'ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Tar Deresi ve Vadisi boyunca toplamda 2 saatlik bir yürüyüşümüz olacaktır. Vadideki yürüyüşümüzün sonunda göreceğimiz 250m yükseklikten dökülen Göksu Şelalesi bölgenin en yüksekten akan şelalesi olma özelliği taşımaktadır. Tar Deresi yürüyüşümüzün ardından Fırtına Vadisi Üzerinde bulunan Osmanlı Restorantta öğle yemeği alıyor ve Ankara'ya doğru yola devam ediyoruz. Yolda akşam yemeği ve gerekli molaların ardından Sabah Ankara'ya varıyor (23 Haziran 2006) ve gezimiz ve hizmetlerimiz sona eriyor

  Ücret : Kişi sayınıza göre belirlenir.


Sayfa Başı

 
© 2004 Thalassa Tours